Вирощувати якісну продукцію
та не школити довкіллю —
це можливо
Шалені Доли — чиста енергія українського степу
Ми — за екологічний підхід в усьому: ми прагнемо бути екологічними, в першу чергу, по відношенню до себе, до наших працівників, наших споживачів, та, авжеш, до навколишнього середовища.
Тетяна Шмаглюченко, директор ТОВ «ВІНС« та засновник ТМ «Шалені Доли«ТОВ "ВІНС" займається вирощуванням столового винограду на Одещині поблизу міста Білгород-Дністровського.
Виноградарство як галузь тут розвивається вже більше 2500 років.

Компанія вирощує виноград за допомогою дружніх до навколишнього середовища технологій та активно впроваджує екологічні інновації, що економлять час та трудові ресурси. Як результ, наші споживачі отримують якісну, здорову продукцію.

Еко-лайфхаки
При вирощуванні використовуються сучасні та інноваційні технології: шпалера (пергола та Y-шпалера) та високоштамбова технологія ведення кущів, підземне краплинне зрошення, попереднє охолодження готової продукції, досліджується та впроваджується органічна та біодинамічна технології вирощування.
Незвичайна система краплинного зрошення
У нас досить важкі ґрунти і звичайний поверхневий полив не задовольняє вимоги рослин. Для того, щоб просочити 40 см глибини, де знаходиться основна частина коренів винограду, необхідно виливати дуже багато води.

Рішення, до якого ми прийшли — це закопування вертикальних трубок і подальша подача по тонких капілярах, безпосередньо в кореневу зону винограду на глибині 40 см води і добрив.
Ми зробили перпендикулярні відводи трубок від основного крапельного каналу, який знаходиться на поверхні, і занурили ці відводи у вертикальні лунки.

Таким чином, зменшується обсяг води, вода поступає у прикореневий шар ґрунту, та, за допомогою капілярних сил, утворює сферу, стимулюючи коріння рости у всіх напрямах на бажаній глибині, при цьому не залишаючи вологи для бур'янів.
Сонячні панелі
Відсутність централізованого електропостачання та свідомий підхід у вирощуванні винограду надихнули нас шукати неочевидні рішення. Аби вирішити цю проблему ми встановили фотоелектричні панелі, які дозволяють акумулювати сонячну енергію та використовувати її на потреби господарства, в тому числі для роботи глибинного насосу свердловини.
Звукові відлякувачі
Як захистити свій урожай від наших пернатих друзів, які дуже люблять солодку ягоду?
Ми користуємося звуковими відлякувачами, а також візуальними відлякувачами, які у вигляді птахів ширяють над виноградником, як повітряні змії, і це дозволяє зменшити кількість шкідників і птахів, які псують якість винограду.
Феромонні пастки
При захисті винограду дуже важливим є своєчасне використання інсектицидів, під час певної фази розвитку шкідників, коли вони більш чутливі до тих чи інших препаратів.
Ми використовуємо феромонні пастки. Щодня спостерігаємо за кількістю шкідників, які в них знаходяться і, відповідно, приймаємо рішення стосовно необхідності проведення тих чи інших обприскувань.
Пергола та шпалери
При виборі формувань, розташування рядів, шпалери, подальшого формування куща, ми зупинили свій вибір на перголі. І в цілому вона себе виправдовує, адже це зменшує кількість підв'язок, дає можливість виноградним гронам провітрюватися, відповідно вони менше хворіють.

Однак, пергола таїть в собі складність, з якою надалі довелося боротися, тому що фізично ручні операції проводити досить складно, оскільки руки знаходяться на висоті. Це підштовхнуло нас до експериментів зі шпалерами, відповідно виноград, який ми закладали в 2014 році, ми вирішили зробити на о-образної шпалері. Це дозволяє збільшити площу живлення, площу листкової поверхні, при цьому грона знаходяться трохи осторонь від листя та провітрюються, а грибні захворювання менше ушкоджують грона винограду.
  • Головна
  • Про компанію
  • Продукція
  • Доставка та оплата
  • Технології
  • Контакти
  • Рецепти
  • Facebook